Центр ДП та ВПВ запрошує молодь до занять у гуртках військово-патріотичного напрямку
Четверг, 30.05.2024, 13:44

Центр допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання. ДЮВПК"Сатурн"

Категории раздела
Військово - патріотична гра "Сокіл" ("Джура") [8]
Матеріали для підготовки команд та активу
Школа безпеки [1]
Матеріали про діяльність ВГДР "Школа безпеки"
Туризм [15]
Різне [1]

УВАГА! Матеріали викладено лише для ознайомлення

Главная » Статьи » Військово - патріотична гра "Сокіл" ("Джура")

Інформаційна довідка

         В Україні Міністерством освіти і науки України спільно з Радою козацьких отаманів України та МБУ «Центр Національного Відродження» вже восьмий рік впроваджується в навчальні заклади України Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Ця робота проводиться за сприяння Міністерства молоді та спорту України, Міністерства культури України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій, а також Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України. За сім років системної роботи фактично сформовано загальнодержавну систему національно-патріотичного виховання учнівської молоді. 

Указом Президента України від 12.06.2015 № 334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» доручено Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській, державним адміністраціям всебічно сприяти проведенню Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

Виховна система гри «Джура» включає в себе постійну навчально-виховну роботу в кожній школі протягом усього навчального року, дає можливість залучити до спільної дії учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Ця робота починається в дитячих садках і продовжується в школах, де вона охоплює всі вікові групи учнів, і як підсумок цілорічної праці гуртків козацько-лицарського виховання в навчальних закладах навесні та влітку проводяться фінальні етапи гри: шкільний, I (районний, міський), II (обласний), III (Всеукраїнський). Виховні системи навчальних закладів і наметових вишкільних таборів базуються на козацьких і пластових виховних системах.

Така форма виховної роботи з учнівською молоддю є надзвичайно ефективною та актуальною, зважаючи на складні військово-політичні умови, що нині склалися в Україні. Високий рівень обороноздатності України може бути забезпечений не стільки новітніми зразками зброї, як, у першу чергу, високим рівнем патріотизму громадян, наявністю у них потрібних умінь та навичок із загальновійськових дисциплін, вміння зберегти своє життя і здоров’я в умовах надзвичайної ситуації та військового конфлікту, надання першої допомоги, а головне – їхньої готовності захистити Україну від будь-якого агресора. Народ-патріот – непереможний!

З 2016 року на виконання Указу Президента України від 12.06.2015 № 334/2015 з метою впровадження в навчальні заклади  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") передбачено щорічне проведення таких заходів: 

1.      Створення та організація діяльності обласних (міського для м. Києва) та районних штабів гри «Джура» за участі представників громадськості, учасників АТО та волонтерів.

2.  Організація підготовки (перепідготовку) педагогів-організаторів для навчальних закладів та закладів культури, які беруть участь у грі.

3.      Організація підготовки волонтерів для забезпечення проведення наметових вишкільних таборів І районних (міських), II (обласного) та III (Всеукраїнського) етапів гри.

4.      Проведення у березні 2016 р. шкільних етапів гри.

5.  Проведення у травні 2016 р. І (районних, міських) етапів гри (у формі таборування 3-5 днів).

6.  Проведення у червні 2016 р. II (обласних) етапів гри (у формі таборування 
5-7 днів).

7.  Проведення з 6 по 26 серпня 2016 р. III (Всеукраїнського) етапу гри – «Джура-2016: Хаджибейська Січ» в м. Одесі на території Державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія».

Організація та проведення I та II фінальних етапів гри «Сокіл» («Джура»)

Завдання на 2016 рік:

  1. Організація та проведення у травні-червні 2016 року I та II фінальних етапів гри у формі польових таборів по всій території України:
  • І районних (міських) етапів гри тривалістю 3-5 днів;
  • ІI (обласних) етапів гри тривалістю 5-7 днів.

Потенційні можливості проведення щорічно: 490 таборів в районах + 178 таборів в містах + 25 таборів в областях і в м. Києві = всього 693 табори для молоді.

Організатори таборів:

  • Обласні та районні державні адміністрації;
  • Департаменти (управління) освіти, молоді та спорту, культури;
  • Громадські організації: козацькі, скаутські, дитячо-юнацькі об’єднання;
  • Батьки та вчителі.

Учасники таборів: Шкільні рої – по 10 осіб: 8 дітей (6 хлопців, 2 дівчини
(не менше) та 2 керівники із складу дорослих виховників. У кожному рою визначається провідник – ройовий. Вік учасників 16-18 років.

Проведення таборів забезпечує козацька старшина таборів – це група вихователів із числа представників організацій козацького об’єднання «Рада козацьких отаманів України», «Молодіжного Клубу Джура», «Спілки Української Молоді в Україні»,  НСОУ «Пласт», «Молодіжного Націоналістичного Конгресу» та ін.

Козацька старшина таборів організовує козацьке самоврядування та забезпечує діяльність табору, проведення змагань, осавульську службу, несення козацької служби, проведення виховних заходів з молоддю.

Постійно оновлена інформація про хід підготовки І (районного) етапу игри на сайті ДЮВПК «Сатурн» :   http://saturnclub.at.ua/

Категория: Військово - патріотична гра "Сокіл" ("Джура") | Добавил: Saturn (20.02.2016)
Просмотров: 555 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
  • Етапи районного змагання "Сокіл"( "Джура") (59)
  • Спальники і гідрокостюми (3)